czwartek, 13 lutego 2020

Kroniki Archeo

Tytuł: Skarb Atlantów
Cykl: Kroniki Archeo
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Tym razem autorka przenosi czytelników do kraju kolebki kultury antycznej - Grecji.


Do skarbu Atlantów dwie piecze kluczem są. Pierwsza drugą wskarze i na dno zaprowadzi, gdzie spoczywa oko. Druga wrota tajemne otworzy.
Trzy zdania zawierające  w sobie cenne informacje dotyczące skarbu Atlantów.
Akcja toczy się na lądzie, morzu oraz pod wodą.
Młodzi archeologowie chcą zdążyć przed współczesnym Midasem odnaleść skarb.
W powieści wiele informacji o mitycznych postaciach.
Spryt i spostrzegawczość to cechy, które są przydatne w drodze do celu.
Panna Ofelia Łyczko tym razem musi zmierzyć się z brunetką co nie jest takie łatwe😉Był to jeden z moich ulubionych epizodów.
Bartek będzie zauroczony piękną greczynką.
Młodzi czytelnicy poznają wiele ciekawostek związanych ze starożytną Grecją. W przyszłości z pewnością z nich skorzystają.
Tłem historii jest teoria Platatona, wg której Atlantyda zniknęła z powierzchni ziemi w ciągu doby w IX tysiącleciu p.n.e.  Na wewnętrznej stronie okładki jest mapa pokazująca miejsca akcji. W powieści nie brakuje greckich miejsc takich jak Akropol. Autorka przybliża również grecką mitologię. Przypominamy sobie Minotaura i jego labirynt oraz zachłannego króla Midasa.
Powieść dla dzieci w wieku szkolnym, jednak dorośli również mogą się świetnie bawić czytając kolejną część przygód rodzin Ostrowskich i Gardenerów.
                                  ***
Dziś Światowy dzień radia.
Przyznam się, że wolę słuchać radia niż oglądać telewizję. Telewizor zawęża wyobraźnię. Słuchając muzykę przez radioodbiornik można robić również wiele innych rzeczy.
 A co Wy bardziej lubicie radio czy TV?1 komentarz: